*Harika Eğitim Projeleri *Medeniyetimiz Yandex.Metrica *Sufiler *Etik Kulübü *OGYE *Ziyaretçi Defterine Yaz *Ziyaretçi Defterini Oku

    freefind Search engine technologyKocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü

Milli Kahramanlar Bizim Sınıfta Projesi

“Millî Kahramanlar Bizim Sınıfta”Çalışması

TÜRKİYE 1.si OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı “Eğitimde Kalite Uygulamaları 7.Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreni” Ankara Başkent Öğretmenevinde Bakanlığımızın üst düzey yöneticilerinin katıldığı büyük bir şölenle gerçekleştirilmiş olup, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nevzat İSPİRLİ’nin başkanlığındaki çalışmamız Türkiye 1.si seçilmiştir.
Yeni Turan Okulu

Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Nevzat İSPİRLİ’ nin hayali ile yola çıkılan bir rüya gerçeğe dönüştü. Geçtiğimiz yıl büyük emek harcanarak başlatılan Kocaeli ilindeki tüm okul öncesi eğitim gören çocuklarımızın yabancı kültür kaynaklı kahramanlar yerine, kendi kültürümüzdeki kahramanlarımızı tanıması, onları sevmesi, rol ve model alması için kahramanlarımızla ilgili özgün çalışmalar yapılmış, bu çalışmalar içinde; çocuklarımızın gelişim düzeylerine uygun kitaplar yazılmış, resimlenmiş, parmak oyunları yazılmış, drama içerikleri hazırlanmış, şarkı sözleri yazılıp bestelenmiş, Rölyef çalışmaları hazırlanmış, posterler ve bilgisayarda boyama programları hazırlanmıştır. Hazırlanan tüm bu eğitim materyalleri, pilot okulumuzdaki uygulamalarından sonra çoğaltılarak tüm bağımsız anaokulu ve anasınıflarımıza yayılımı sağlanmış bu sayede tüm dikkatleri üzerine çekmiştir ve hak ettiği övgüye değer şekilde güç kazanmıştır. Diğer illerin de uygulamalarımızı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden istemesiyle, “Milli Kahramanlar Bizim Sınıfta Projesi” Türkiye’ye yayılmıştır. Yüce Atamız Mustafa Kemal Atatürk ‘ün dediği gibi “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde güç bulacaktır.” İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında emin adımlarla ilerleyen, geleceğimizin temsilcisi, çocuklarımızla yaptığımız gururlu başarımızı siz değerli eğitim camiasıyla paylaşmaktan onur duyuyoruz.

Kahramanlarımızı unutmayalım, unutturmayalım.

 

 

Başkent Öğretmen Evindeki Törenden Bazı Kareler...