*Harika Eğitim Projeleri *Medeniyetimiz Yandex.Metrica *Sufiler *Etik Kulübü *OGYE *Ziyaretçi Defterine Yaz *Ziyaretçi Defterini Oku

    freefind Search engine technologySizden Gelen Projeler:
İrfan Şimsek hocamızın önerileri:


"Merhaba, eğitimde uygulanabilir birkaç öneri:

1) Kitapların geri dönüşümünün daha sağlıklı olabilmesi için kitap dağıtımı esnasında öğrencilerden 5 / 10 ytl depozito alınması hem öğrencinin kitapları özenle kullanmasını hem de yıl sonunda teslim edeceğini düşünerek iyi kullanım bilincini geliştirecektir. Böylece geri dönüşüm işlemi hedefine ulaşacaktır.

2) Okullarda Enerji tasarrufu ( su ve elektrik ) aylık ve yıllık tüketimini % 10 veya % 20 azaltan okullara ödül olarak bilgisayar veya fotokopi makinesi v.b şeklinde proje hazırlanabilir.

3) Okulların bahçe alanına oturma bakları yerleştirilerek öğrencilerin ders aralarında kitap/ dergi okumaları özendirilebilinir. bu banklara satranç çizimi yapılarak öğrencilere sosyal oyun laları oluşturulabilinir. böylelikle öğrenciler ders aralarında şiddetten uzaklaşıp keyifli vakit geçirebilirler. 

4) Siteniz için proje havuzu oluşturun ve gelen projelerin uygulanması ve sonuçlarının nasıl olduğu konusunda fikir alışverişinde bulunalım."
 
 
Ayna - Serdar Şen
 
Günün Sorusu - Osman Arslan
 
Sınıflararası Kültürel İkram - Sebahattin Karazehir